Informace o nás

Ke kočičkám jsme měli vztah vždycky. Páníček s nimi vyrůstal od mala, panička už měla zkušenost i s britskou kočkou. Po strýci Romanovi jsme zdědili domácí kočky - černého Matesa a mourovatou Kačku. Matýsek nám odešel první, Kačenka ho o čtyři roky přežila. 

Panička zatoužila po britském koťátku - Lotce o kterou přišla před časem.

Na Vysočině se nám naskytla stanice MEWTWO paní Ludesové z Třebíče. Ta nám pomohla vybrat Šarlotku, se vším ochotně pomohla radou a přivedla nás i do sdružení v Brně. V Brně pravidelně absolvujeme výstavy u konkurenční organizace. Nastal čas najít Šarlotce kocoura. Opět jsme měli štěstí a našli paní Hamerníkovou ze stanice Hameja Blue ze Sadské u Prahy a jejího kocourka Elvise. Elvis je mírný ale šikovný, paní Hamerníková má kočičky moc ráda a hned si Šarlotku oblíbila.

Od té doby je Šarloka již zkušená kočičí matka a má za sebou vícero vrhů. Zkoušeli jsme si nechat její dcery Brigiku a Claudinku, ale neosvědčily se nám zcela k chovným a výstavním účelům.

Panička se rozhodla hledat kočičky ze zahraničí. Prvního jsme si pořídili v roce 2017 chovného kocoura Baskina modré barvy z Petrohradu. Dalším rokem modrou kočičku Dorotku z Itálie. V roce 2019 jsme si koupili modrou kočičku Oktorku z Brna od paní doktorky Pospíchalové, z Plzně modrou kočičku Emily z chovné stanice Last Hope a z Oděsy kočičku Suzannku.